RYCHLÝ KONTAKT
×

Welcome, please select
  Thank you for contacting us. We will get back to you right away.

  ×

  Minimalistický design stránek

  29 prosince, 2019

  Dnes jsou webové stránky nejdůležitějším prvkem podnikání, neboť lidé jsou připraveni dvěma kliknutími otevřít stránku výrobce či služby a zjistit vše, co je potřebné. Pokud tomu tak není, osoba povětšinou ztrácí zájem, jelikož online web je nejrychlejší cesta jak se dostat k produktu. Proto, když lidé hledají informace (a odkazy pro přesměrování na další stránky), snaží se hledat rychle a efektivně, protože čas je dnes drahá věc. Podnikatelé se tudíž často snaží udělat web jednodušším a zajímavějším za účelem získání přehlednosti a návštěvnosti.

  minimalismus web design

  Jak by tedy takový web měl asi vypadat?

  Rozhodně bychom se měli zaměřit na web, jako takový, a rozvrhnout si části stránek, protože pokud se v budoucnu rozhodnete „překopat“ jeden prvek, jen kvůli neschopnosti předchozího web mastera rozdělit stránku na sekce (např. na <div>), tak je poté velmi obtížné pro nového web mastera rozpoznat části stránky a její obsah. Tomu zabráníme, pokud se docílí co nejvíce přehledné a lehce zorientovatelné stránky pro návštěvníka. Dále bychom neměli zapomínat na elegantní design pomocí CSS, ale také na určitou škálu informací vhodných pro daný celek, to znamená nezahltit stránku zbytečnými informacemi, i když by mohly být pravdivé a nápomocné, ale vybrat jen části, které dokáží zaujmout a stále pomoci návštěvníkům.

  Netýká se to samozřejmě stránek zaměřených například na zdravou výživu, informační centra, zpravodajské služby či studijní materiály, ačkoliv i jejich obsah by se dal částečně zkrátit. Pokud si tedy nejste jisti a potřebujete poradit s vhodným designem, informací nebo rozložením webu, dají se tyto věci zkonzultovat buď se zkušeným web developerem, stránkou zaměřenou na web mastering či například s laikem, který také dokáže říci, zda se mu web líbí (a i to je užitečné).

  Zvýšení povědomí o stránce

  Stránky jako takové by měly splňovat určité normy a kvality, aby byly nejen úspěšné, ale také lehce dohledatelné přes search enginy. To zaručuje Domain Authority, díky čemuž se stránka umístí před stránku s nižším číslem DA (Domain Authority). Toto číslo můžeme zvýšit přidáním kořenových domén (tj. domén odkazujících na Vaši stránku za pomocí propagace a reklam online).

  Oslnivý design

  Jeden z největších problémů nastává při volbě vhodného designu a popřípadě zobrazení stejného designu na jiných, zmenšených zařízeních (mobily, tablety,…). Pro tuto práci bychom měli zvolit grafika pro vytvoření obrázků a různých grafických doplňků pro stránku, ale hlavně zkušeného web developera, který dokáže stránku a grafikem zpracované efekty navolit tak, aby nenastaly problémy při změně rozlišení a web zůstal nadále oslnivý.

  Sdílejte to na sociálních médiích