RYCHLÝ KONTAKT
×

Welcome, please select
  Thank you for contacting us. We will get back to you right away.

  ×

  Na co myslet při tvorbě aplikaci

  21 ledna, 2020

  Aplikace. Dnes už běžná věc. Co ji dělá speciální? Proč jsou některé aplikace úspěšnější než jiné?

  Stačí dobrý nápad. Realizace avšak nebývá vždy úplně tak jednoduchá. Na prvním místě je vždy návrh a rozvrh plánu. Pokud jde o týmovou práci, musí se zařídit, aby se práce rozdělila rovnoměrně a zajistila se funkčnost appky. Bohužel je někdy vynechán ten nejdůležitější atribut a výsledkem je selhání. Proto byste nikdy neměli zapomínat na věci jako jsou zpětné ohlasy, rozšíření aplikace na více platforem, zveřejňující reklamy a pravidelné updaty. Tyto čtyři věci by měly být klíčové a bez nich můžete vývoj aplikace klidně ukončit.

  tvorba aplikacii

  Důležité prvky

  Někdo může namítat, že reklamy jsou spíše otravné, ale určitě mi dáte za pravdu, když prohlásím, že skvělá reklama zaručí úspěch, neboť čím propracovanější a škálovatelnější reklama je, tím dál se dostane a bude aplikace populárnější, čímž i využívanější (bez ohledu na podrážděnost lidí). Také bez odpovědí na ohlasy uživatelů (feedback) nemá smysl dále aplikaci vyvíjet, protože se staly případy, kdy si uživatelé stěžovali na provozní chybu, ale jelikož vydavatel nijak nevyhověl, tak uživatel odešel.

  Jeden, poté dva a nakonec většina. Ohlasy takto pomáhají velkým korporacím udržovat kontakt s uživateli a díky tomu se snaží developer aplikaci dále vyvíjet podle představ lidí. Klíčovou roli hraje také funkčnost a design. Aplikace rozhodně nesmí co 10 minut „zamrznout“ nebo úplně spadnout. Někdy jde o vadné zařízení, ale často také o chybu vývojáře. Tyto věci se proto musí posílit, některé upravit a jiným se vyvarovat.

  Zabezpečení

  Jelikož se komunita hackerů a podobných tech delikventů stále více angažuje v těchto případech, tak se musí posílit obrana aplikace zvenčí i zevnitř. Zvenčí mluvíme o internetových či serverových uložištích, na která se útočníci připojují za účelem získání, smazání či přepsání uživatelských dat nebo úplné kontroly nad serverem. Zevnitř se jedná o chybná místa v paměti či adresových blocích aplikace, která hackeři využívají pro přepsání dat v jejich prospěch. Jelikož tuto problematiku řeší právě real-time online servery, hacker musí appku obejít jinak.

  Tehdy se pokouší o přístup na server nebo kód, kterým aplikaci „obejde“ v offline režimu. Většina appek je už dnes stále připojena na server a bez stálého připojení k internetu se dále, než na chybnou hlášku při startu aplikace, nedostanete. Vyskytují se zde i patche na mikrotransakce v aplikaci, ale to už dnes řeší ony servery a ochranné prvky aplikace.
  Pokud tedy docílíme nejlepšího zabezpečení, designu a funkčnosti, tak budou uživatelé stále přibývat.

  Sdílejte to na sociálních médiích