RYCHLÝ KONTAKT
×

Welcome, please select
  Thank you for contacting us. We will get back to you right away.

  ×

  Na rychlosti načítání opravdu záleží

  17 srpna, 2019

  Jedním z klíčových faktorů úspěchu dnešních internetových stránek je rychlost načítání. Lidé jsou netrpěliví a málokdy vydrží čekat na načtení stránky déle než 3 sekundy. Podle výsledků měření, které zveřejnil Google, 53 % návštěvníků web opustí, pokud se do 3 sekund stránka nenačte. S narůstajícím časem se pak toto množství dále zvyšuje.

  rychlost-nacteni

  Pokud se vaše stránka načítá pomalu, přicházíte o potenciální zákazníky, což je dvojnásobně nepříjemné, pokud jste za jejich návštěvu již zaplatili některému reklamnímu systému. A aby toho nebylo málo, zvyšuje se vám míra okamžitého opuštění stránky, což má negativní vliv nejen na SEO, ale i na “skóre kvality” v Google Ads a zvyšuje cenu za proklik. Pomalé načítání tak může váš projekt naprosto pohřbít.

  Jak zlepšit rychlost načítání stránky

  Na rychlost je třeba myslet už při tvorbě webových stránek. Načítání často brzdí velké množství javascriptů a CSS souborů. Je vhodné pokusit se větší množství javascriptů a CSS souborů sloučit do jednoho a použít nástroje k jejich minifikaci, které dokážou zmenšit jejich velikost.

  Další užitečnou metodou optimalizace je použití cache. Při prvním načtení stránky se vygeneruje její statická verze, která se poté zobrazuje dalším návštěvníkům. Jelikož se stránka nemusí pokaždé znovu generovat, načítání bude mnohem rychlejší. Pokud používáte na stránkách některý CMS, například WordPress, můžete pro cachování a minifikaci použít užitečné pluginy.

  Obrázky a lazy loading

  Dalším důvodem pomalého načítání jsou obrázky. Umisťujte na web obrázky jen v takové velikosti, která je pro návštěvníky přínosná. Pokud potřebujete mít na webu obrázky s vysokým rozlišením, zobrazujte pouze náhledy. Můžete použít také takzvaný “lazy loading”, který načte nejdřív prvky ve viditelné části obrazovky a další načítá později na pozadí, nebo pokud návštěvník scrolluje.

  Sdílejte to na sociálních médiích